News >> 2007.03.21 Lancut Palac Dymna, Kulka, Grudzien
Główna
News
Robert Grudzień
Festiwale
Galeria
Przyjaciele
Pomoc/akcje charytatywne
Linki
Mapa strony
Kontakt
Organy


  Logowaniehttp://www.grudzien.pl/img/Jan Pawel II rocznica smierci....jpg

Miejski Dom Kultury

i Muzeum - Zamek w Łańcucie

zapraszają na spektakl

w Hołdzie Janowi Pawłowi II
w drugą rocznicę śmierci

Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie
21.03.2007 r. /środa/ godz.18.00

wystapią:
Anna Dymna - recytacja
Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
Georgij Agratina - fletnia Pana, cymbały koncertowe
Robert Grudzień - fortepian

Promocja młodych talentów Krystian Krauz - fortepian

Artystów reprezentuje Impresariat Artystyczny Robert Grudzień
----------------------------------------------------------------
Anna Dymna (ur. 1951 r.) ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Już podczas studiów grała w teatrze i filmie. Zadebiutowała w roli Isi i Chochoła w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego, które reżyserowała Lidia Zamkow na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1969 r.).
Po ukończeniu PWST aktorka związała się z zespołem Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej. Występuje w nim do dzisiaj. Ma w dorobku blisko 200 ról teatralnych i filmowych, z których wiele wykreowała w produkcjach najwybitniejszych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Konrada Swinarskiego, Jerzego Grzegorzewskiego, Jerzego Hoffmana, Kazimierza Kutza, Teresy Kotlarczyk i Barbary Sass. Od 1990 roku jest również pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego.
Pracę artystyczną Anny Dymnej trzykrotnie nagrodzono "Złotą Maską". Aktorka jest też laureatką "Złotego Ekranu", "Złotej Kaczki", "Złotych Lwów" oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza. W roku 2004 uhonorowano ją "Super Wiktorem".
Od 2002 r., dzięki inicjatywie Anny Dymnej, organizowane są Krakowskie Salony Poezji. Podczas coniedzielnych spotkań we foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego, których aktorka jest gospodynią, wiersze czytają najwybitniejsi polscy aktorzy i poeci. Filie KSP funkcjonują obecnie w kilkunastu miastach Polski. Anna Dymna jest matką chrzestną każdej z nich.
Aktorka jest również współautorką telewizyjnego programu "Spotkajmy się". Jej rozmówcami na antenie TVP2 są osoby ciężko chore i niepełnosprawne. Program kierowany jest zarówno do osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. Jego głównym przesłaniem jest zbliżenie tych dwóch, wydawało by się, odrębnych światów. Podczas intymnej rozmowy z zaproszonymi przez aktorkę gośćmi poruszane są tematy dotykające każdego człowieka: miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary czy nadziei.
W roku 2004 "za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej, za działalność na rzecz potrzebujących pomocy" Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył Annę Dymną Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Informacja pobrana ze strony
http://www.mimowszystko.org/index.php?dzial=13&id=21

Kulka Konstanty Andrzej - urodzony w 1947 r. w Gdańsku. Studia ukończył w Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. S.Hermana. W 1964 r. otrzymał dyplom ze specjalnym wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Paganiniego w Genui. W 1966 r. został laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Monachium. Od tego czasu koncertuje na całym świecie, jest stałym gościem na festiwalowych estradach w Lucernie, Bordeux, Berlinie, Pradze czy Barcelonie, występuje jako solista z najbardziej znanymi orkiestrami. Dokonuje licznych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Szczególnie wysoko ceniona jest przez krytykę współpraca skrzypka z Krzysztofem Pendereckim. Wśród licznych wyróżnień i odznaczeń na uwagę zasługuje tytuł laureata Grand Prix du Disque za nagranie płytowe dla wytwórni EMI dwóch koncertów Karola Szymanowskiego.
Robert Grudzień jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Jego profesorami byli: Z. Jańczuk, M. Pietkiewicz, Ch. Schoener, W.Smigelski, Kajetan Mochtak, Slawa Kowalinski. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Występuje m.in. z: Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratina, Krzysztofem Kolbergerem, Jerzym Zelnikiem, Olgierdem Łukaszewiczem, Włodzimierzem Matuszakiem, Grażyną Barszczewską. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami, Jerzym Maksymiukiem, Krzysztofem Zanussim i Krzysztofem Pendereckim.
Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne /solowe, kameralne/. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR oraz Krzysztofem Pendereckim. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień, m.in.: w 1990 r. otrzymał nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji za twórczość radiową, w 1991 i 1992 r. otrzymał Stypendium twórcze Wojewody Radomskiego- Jana Rejczaka w dziedzinie muzyki. Otrzymał medal oraz nagrodę kulturalną od Marszałka Województwa Lubelskiego /2001/ oraz od Prezydenta Miasta Radomia, Lublina /2001, 2006/, Starachowic. W 1994 r.- nagroda specjalna przyznana przez kapitułę Konkursu Gala Biznesu Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej oraz w 2005 r.- Nagroda Mój Radom przyznana przez WSB im. bp Jana Chrapka. W 2006 r. otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej
Jest honorowym obywatelem: Leżajska, Zelowa, Jędrzejowa oraz Stalowej Woli. Otrzymał Medal - Przyjaciel Miasta Mielca.
Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Zainicjował koncerty i cykliczne festiwale w 46 miejscowościach m.in.: Leżajsk, Mielec, Jędrzejów, Kalwaria Zebrzydowska, Zelów, Lublin, Radom-Orońsko.
Jest producentem prestiżowych widowisk teatralnych i muzycznych z udziałem światowej sławy artystów.
Pełni funkcję dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia i organizatora festiwali muzycznych oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech. www.grudzien.pl
Georgij Agratina profesor Akademii Muzycznej w Kijowie, światowej sławy ultiinstrumentalista, kompozytor.
Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i Kanadzie.
Ma w swym dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Laureat nagród i odznaczeń państwowych. Jeden z dwóch w Europie wirtuozów gry na fletni Pana. Największy autorytet na świecie w grze na cymbałach. Jest częstym gościem wielu polskich festiwali muzycznych. Wykonuje rocznie okolo 150 koncertów, w tym 100 w Polsce.
Od lat współpracuje z Robertem Grudniem, z którym nagrał sześć wysoko ocenianych płyt CD.
Skomponował muzykę do spektakli słowno – muzycznych: Jan Paweł II ,,Dar i Tajemnica’’, ,,Tryptyk Rzymski’’, ,,Pieśń o Bogu ukrytym’’, ks. Jerzy Popiełuszko ,,Dobrem zwyciężać’’, ks. Jan Twardowski ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą’’, Plinio Corrêa de Oliveira - Misterium Drogi Krzyżowej.
Promocja młodych
Krystian Krauz urodzony 12 grudnia 1988 w Leżajsku. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku, następnie kontynuował naukę w Zespole Szkół Muzycznych nr 1- Gimnazjum Muzycznym w Rzeszowie. Aktualnie jest uczniem klasy maturalnej, przygotowuje dyplom w klasie fortepianu pod kierunkiem Pani prof. Marty Woś-Karczmarz. Brał udział w roku 2004 w Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Konserwatorium we Lwowie pod kierunkiem Pani prof. Marii Krich. W roku 2005 uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Pąs we Francji, z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną ze Lwowa gdzie otrzymali wyróżnienie. Brał udział w Mistrzowskich Kursach Chopinowskich w Akademii Muzycznej w Białymstoku pod kierunkiem Pana prof. T. Chmielewskiego.
============================================
http://www.inter.media.pl/nt-bin/lancut-um/start.asp?page=artykul&tytul=Aktualno%C5%9Bci&dzial=Aktualnosci&menu=&nr=223
http://www.forum.lancut.org/topics1/21032007-koncert-w-holdzie-janowi-pawlowi-ii-vt1425.htm
http://www.lokalnagielda.pl/wiadomosci/wydarzenia.php?id=64429760145d62a37cec9d
http://ww6.tvp.pl/6442,20070309469795.strona#Ł
http://www.forum.lancut.org/topics1/21032007-koncert-w-holdzie-janowi-pawlowi-ii-vt1425.htm
________________________________________________
Elzbieta i Czesław Kozyrowie fot.
Zdjecia po koncercie

http://www.grudzien.pl/img/lancut dymna 07 (18).doc


http://www.grudzien.pl/img/lancut dymna 07 (29).JPG